Русская версия Українська версія

Главная / Сайдинг / Сайдинг / Статті про сайдинг

Чому вініловий сайдинг популярніший інших

Чому вініловий сайдинг популярніший іншихТермін сайдинг походить від англійського Siding, що перекладається як зовнішнє облицювання, обшивка або зовнішнє покриття. Тому сайдингом називають матеріал, який використовується для зовнішнього оформлення будинків та їх захисту від природних та інших зовнішніх впливів, а також сам процес обшивки.

Перший сайдинг був дерев'яним і широко застосовувався в Північній Америці в ХІХ столітті. Це були гладенькі дошки, які прибивали внахлест. Фасадні панелі з вінілу стали виробляти в США та Канаді в 50-х рр.. ХХ століття. У цей час виникли і інші види сайдингу: металевий, цементний, цокольний.

Сталевий сайдинг в основному застосовується при оформленні промислових будівель, складів, цехів. Він досить дорогий в порівнянні з іншими видами, має велику вагу, погано відновлюється після деформацій.

Дерев'яний сайдинг зроблений з деревини, шляхом стиснення і впливу високої температури, з добавками спеціальних смол. Цей вид сайдингу один з найбільш дорогих. Крім того, він має менший термін експлуатації і потребує додаткового догляду, легко займається і вбирає вологу.

Цементний сайдинг
виготовляють із цементу і целюлозного волокна. Рідко використовується при оформленні житлових будинків, дорогий, важкий, незручний у монтажі.

Вініловий сайдинг застосовується значно частіше і має ряд переваг. Це сучасний вдосконалений матеріал з великим терміном експлуатації, протягом якого не втрачає свого зовнішнього вигляду. Він міцний, надійний і практичний.

Технологія виготовлення вінілового сайдинга бере свій початок в 1957 р. З того часу вона значно удосконалилася виходячи з вимог підвищеної міцності та стійкості до перепадів температур. Треба сказати, що за цими параметрами сучасний вініловий сайдинг зараз сміливо може конкурувати з іншими видами.

Сировиною для виготовлення вінілового сайдинга служить полівінілхлорид (ПВХ) (більше 80%). Фізичні та хімічні властивості (колір, стійкість до хімічних впливів, міцність, еластичність) сайдинга посилюють модифікатори, стабілізатори, барвники. Приблизна структура добавок така: до 10% діоксид титану (для стабілізації структури сайдинга і стійкості його пігментів), 15% нижнього шару складає карбонат, 1% бутадієн (для стабілізації складу, збільшення зносостійкості і терміну служби сайдинга), модифікатори (для підвищення удароміцності вінілового сайдинга), мастильні речовини (для уникнення прилипання вінілового сайдинга до металу під час його виробництва, а також надання гладкості поверхні), концентровані фарбувальні пігменти (для створення потрібного відтінку).

Відповідно у вінілового сайдинга є ряд переваг. Він має високу опірність факторів зовнішнього середовища (вологість, УФ промені, температура, кислотні та лужні середовища), не схильний до гниття і корозії, поселенню в ньому комах. Є міцним, довго служить (до 50 років) з відмінним збереженням первинних параметрів кольору і форми, «дихаючий», термостійкий, безпечний для навколишнього середовища, не токсичний. Він простий у монтажі та експлуатації.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com