Русская версия Українська версія

Главная / Сайдинг / Сайдинг / Статті про сайдинг

Технологія виробництва сайдинга

Вініловий сайдинг виготовляється з полівінілхлориду (ПВХ). Але це не єдина складова. Для додання сайдингу різноманітних характеристик до складу суміші, з якої він виготовляється, додають різні стабілізатори, модифікатори, барвники. З цих компонентів готується компаунд - гаряча суміш, з якої згодом формують пластини ПВХ сайдинга.

Вініловий сайдинг
виробляється методом екструзії. Він полягає в тому, що розплавлену суміш пропускають через профілюючий отвір і на виході отримують охоловшу пластину потрібної форми. Після цього на пластину наноситься потрібна фактура, що імітує дерево. Кінцевим етапом обробки пластин є обрізання до потрібних розмірів і утворення отворів для цвяхів.

Розрізняють два методи екструзії: моноекструзія, коекструзії. При виробництві методом моноекструзіі через профілюючий отвір продавлюється однорідний розплавлений компаунд, а при коекструзії - двошаровий компаунд, кожен шар якого має різний склад завдяки наявності в ньому різних добавок. Ці шари об'єднані на молекулярному рівні, тому ніколи не розшаруються. Верхній шар складає приблизно 25% товщини панелі. Нижній і верхній шари повинні володіти певними якостями. Наприклад, верхній шар повинен володіти більшою стійкістю до зовнішніх впливів, повинен не вигоряти на сонці, нижній шар відповідає за конструктивні особливості панелі в цілому. За рахунок того, що найчастіше дорогі добавки розподіляються тільки в тому шарі, в якому потрібно, а не по всій панелі, відбувається економія коштів. Таким чином, метод коекструзії економічніший і в той же час робить панель такою, якою потрібно. Цей метод більш сучасний і вважається, що панелі, вироблені таким способом, більш якісні.

Але не всі фірми-виробники перейшли на цей метод. Причина в тому, що обладнання для виробництва вінілових панелей коекструзійним методом набагато дорожче, ніж для виробництва звичайним методом. Але перспектива за сучасним і більш досконалим способом.

ПВХ має властивість уповільнення старіння матеріалу. Вінілові панелі можуть служити до 50 років і збережуться протягом цього періоду в хорошому вигляді. Але однієї цієї властивості не достатньо. Тому різні присадки в вініловому сайдингу відповідають за запобігання лущення, здуття, розклеювання, розтріскування, розшарування і інших неприємних речей, які трапляються з іншими оздоблювальними матеріалами.

Якість сайдинга багато в чому залежить від того, наскільки злагоджено і стабільно працює обладнання і підприємство в цілому. Велику роль в якості вироблених матеріалів грає ступінь автоматизації та комп'ютеризації виробництва, що дає більше можливостей контролю за якістю. Великі заводи-виробники можуть собі це дозволити і широко користуються перевагами економії на масштабі.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com