Русская версия Українська версія

Главная / Сайдинг / Сайдинг / Статті про сайдинг

Про вініловий сайдинг

Про вініловий сайдингСеред десятків найбільш використовуваних матеріалів для облицювання фасадів (вагонка з дерева, облицювальна цегла, штукатурка, фарба та ін.) все більше застосування сьогодні знаходить вініловий сайдинг. У США і Канаді, звідки він родом, практично всі будинки, вілли і котеджі облицьовані сайдингом із пластику і вінілу (PVC Vinil Siding). Виникнувши на американському континенті в кінці 60-70-х рр.. ХХ століття, він поступово завойовує весь світ.

Вініловий сайдинг - це відлиті з полівінілхлориду панелі, товщиною близько 1 мм, які в змонтованому вигляді на фасаді імітують дощату обшивку. Панелі можуть мати різну фактуру (не тільки під дерево) і колір. Колір надається панелі не за допомогою нанесення фарби на поверхню, а на стадії виробництва шляхом внесення барвника. Таким чином, якісні вінілові панелі мають суцільне рівномірне забарвлення. Це перешкоджає вигорянню сайдинга на сонці. Окрім кольору і фактури, панелі відрізняються своєю формою. Не існує єдиного стандарту. Кожен виробник сайдинга має свій асортимент продукції. Найбільш популярні розміри панелей коливаються в таких межах: довжина 300-400 см, ширина 20-25 см. Усі панелі, тим не менше, мають спеціальну форму краю (замкова частина панелі), якою кріпляться один до одного, і отвори для цвяхів, якими кріпляться до основи (фундаменту).

Технологія виробництва вінілового сайдинга відома як метод екструзії. Суть методу: розплавлений вініловий порошок (пудра) з необхідними добавками пропускається через профілюючий отвір і, охолоджуючись, панель зберігає задану форму. Розрізняють метод моноекструзіі (панель формується з однорідної суміші) і метод коекструзії (панель складається з шарів різного складу). Метод коекструзії дозволяє більш раціонально використовувати різні добавки, які додають панелі певних якостей. Зовнішній шар відповідає за стійкість матеріалу до кліматичних і атмосферних явищ, а внутрішній - за стабільність конструкції панелі. Сайдинг вироблений з використанням методу коекструзії також може мати різну якість. Наприклад, цим методом виготовляють так званий Grey-back сайдинг із ПВХ вторинної переробки. Для виробництва його внутрішнього шару не використовують весь набір добавок. Це погіршує експлуатаційні характеристики такого сайдинга. До добавок у зовнішній шар сайдингу вноситься діоксид титану, який відповідає за стійкість пігментації. Цей компонент сам по собі має інтенсивний білий колір. Тому всі види сайдингу, які добре зберігають колір протягом багатьох років (не вигоряють на сонці) мають забарвлення пастельних відтінків.

Для виробництва якісного сайдинга потрібно найсучасніше обладнання з високим ступенем автоматизації. Таке обладнання можуть собі дозволити тільки великі підприємства. Тому, вибираючи сайдинг, потрібно орієнтуватися на найкращих виробників, які добре себе зарекомендували і мають довгу історію.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com