Русская версия Українська версія

Главная / Сайдинг / Сайдинг

Особливості монтажу сайдинга

Особливості монтажу сайдингаЯкий необхідний інструмент

Монтаж сайдинга не складний, тут не потрібне спеціальне навчання або досвід, достатньо вміти поводитися з ручним інструментом, який є практично у кожного господаря. Знадобляться: металевий молоток, викрутка, рівень, рулетка для виміру, електрична дріль, ніж-тесак, кутник, ножівка та ножиці по металу, допускається використання і інших інструментів. Наприклад, лобзик і болгарку запускають в роботу на малих обертах, щоб не плавився край панелі. Кріплення робиться оцинкованими (алюмінієвими) цвяхами завдовжки близько 40 мм.

Монтаж сайдинга виробляємо взимку

Якщо ризикнути порізати сайдинг взимку ножицями по металу, то отримаємо тріщину на самій панелі. Краще використовувати для цього фрезу (як насадку на дриль або самостійний інструмент). Для гарного зрізу береться фреза з дрібними зубчиками і яка дуже повільно обертається проти годинникової стрілки з метою уникнення заломів. Для захисту очей і обличчя одягаються спеціальні захисні окуляри.

При температурі повітря нижче 10 ˚ С сайдинг рекомендується різати в більш теплому приміщенні.

Обов'язкові вимоги при монтажі панелей з вінілу

• При різких температурних коливаннях сайдинг може змінювати свою довжину. Для цього, на випадок природної розтяжки, потрібно залишати зазор між торцями самих панелей в розмірі 7-10 мм.

• Фіксація панелі робиться від центру до країв - вона повинна вільно пересуватися по всій довжині.

• Для уникнення деформації панелі при скачках температури у вбити цвях залишається зазор в 0,9 мм між поверхнею панелі і його капелюшком.

• забивається кріплення перпендикулярно до поверхні і розміщується в центрі перфорації.

• Рівність накладення панелей перевіряється через кожні 5 рядів (панель вводиться до клацання в замку і згодом не натягується).

• При різанні панелей чітко повторюється форма деталей виступу.

При якісному і професійному встановленні сайдингу не шкодять ні дощ, ні спека, ні вітер.

 Робота з непрямокутнимикутами

В ідеалі кути будинків повинні бути прямокутними, але насправді це далеко не завжди. Архітектори створюють еркери та інші елементи, кути яких мають інші розміри і форми. Якщо розглядати непрямокутні кути, то вони можуть обшиватися стандартними кутовими профілями з вінілу.

Кут розкриття вінілового профілю (зовнішнього) просто «натягують» на нестандартний ріг будинку: для збільшення його надавлюють в середині, а для зменшення під розміри кута будинку його звужують. Прибивається спочатку одна сторона, потім інша. При грамотному встановленні (перший кріпильний елемент виявляється вгорі цвяхового отвору, а інші - в центральній частині) процес «натягування» профілю на кут не заважає його розширенню по вертикалі. Подібним чином кріплять і внутрішні кутові профілі.

Оформлення прорізів з відкосами

Обходження стандартних дверних і віконних прорізів з відкосами глибиною до 200мм, з огляду на товщину обрешітки.

Білявіконний профіль - це спеціальний J-профіль з прикріпленим укосом з вінілу, який може закрити укіс стіни біля дверей або вікна. Технологія монтажу аналогічна встановленню звичайних J-профілів. Різниця лише в підрізці укісних частини білявіконного профілю, а підрізування пристінної частини залишається незмінним.

 У верхньому профілі вінілова полиця, для укосу підрізається на довжину верхнього укосу прорізу «мінус» розмір двох температурних зазорів (розрахунок проводиться по довжині вінілового профілю). Якщо після монтажу настає спекотна погода, то панель розширюється в обидва боки по залишених зазорам. При цьому вона не мнеться об бічні укоси і не жолобиться. При монтажі в досить теплий сезон зазори залишають маленькими або взагалі не роблять.

Надлишки матеріалу нижнього профілю загинаються на укоси стін. Відлив замінює нижній білявіконний профіль.

Потім ставлять обидва бічних профілі. Ліва панель зрушується вправо на 10-12 мм до центру отвору, а права - так само, але вже вліво. Така процедура робиться для того, щоб верхній укіс не вискочив з вузла в холодну пору року, коли він трохи зменшиться в розмірах.

Як замінити зіпсовану сайдингову панель

Щоб видалити пошкоджений сайдинг, необхідно кінець монтажного гака вставити в замок між пошкодженою панеллю та панеллю, розташованою вище. Потім, зачепивши замок, потягнути демонтажних гак вниз і вздовж панелі, звільняючи зачеплення. Підігнувши верхню панель, ви зможете отримати доступ до цвяхової планки пошкодженої панелі. Пошкоджену панель можливо дістати, висмикнувши кріплення обценьками. Якщо якесь кріплення не висмикнеться, його можна забити в обрешітку.

Для видалення дефектів сайдинга потрібно зачепити монтажним крюком замок між зіпсованою панеллю і верхньою, потягнути гаком вниз і вздовж самої панелі, відкривши зчеплення. Якщо підігнути верхню панель, то відкриється доступ до пошкодженої панелі. Потім слід висмикнути цвяхи і зняти панель. Монтаж нової панелі проводиться з точністю до навпаки: вона кріпиться до обрешітки цвяхами, а потім монтажним крюком закриваються замки.

Як підготувати стіни для сайдинга

У нових будівлях потрібно закінчити всі фасадні роботи, законопатити наявні шви в старих будівлях - видалити все старе, прибити незафіксовані вузли.

Стіни і кути повинні бути рівними, без горбів і вм'ятин. Зазвичай цей не виходить, тому використовується вирівнюючи обрешітка як на дерев'яних, так і для кам'яних стінах. Вирівняну поверхню під сайдинг краще обробити спеціальним антисептиком.

Наличник 89 мм фірми Docke

Монтаж цього лиштви розміром 89 мм істотно відрізняється від монтажу звичайної лиштви 75 мм. У зв'язку з цим настійно рекомендується ознайомитися з інструкцією з його встановлення.

1) Ставимо фітішний профіль до стіни. Для подальшої фіксації укосу по периметру вікна ставимо фітішний профіль. Перше кріплення встановлюється у верхній отвір під цвяхи, а інші кріплення - по центру цих отворів (крок 20-40мм). Залишаються зазори в місцях стиковок.

2) У фітішний профіль ставлять укіс і кріплять до стіни, підрізаючи його до потрібної ширини. Робляться насічки для закріплення укосу у разі температурного розширення. Укіс щільно фіксується в профілі в потрібному місці на стіні.

3) Закріплюємо наличник в тому місці, де він з'єднується я укосом, і фіксуємо його до стіни.

4) Продовжуємо подальший монтаж сайдинга.

Робота з різьбленою лиштвою.

Монтаж проводиться аналогічно як і у лиштви Дьоке-89 (ширина 89 мм).

1) Заздалегідь готується кольорова вставка шириною 70-85 мм і довжиною, рівною довжині лиштви. Вона вирізається з плоского сайдинга D4, 5D, D5C або соффіта.

2) вирізається скоба з обрізків сайдинга або залишків соффіта 105х15 мм з відігнутим краєм.

3) Скоба вставляється в наличник і закріплюється всередині спеціальними скобами з кроком 150 мм. Загнутий її край протилежний цвяховій частині лиштви.

4) Після закінчення монтажу під вертикальними смугами роблять отвори діаметром 4-6 мм в кількості 2-4 штук.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com