Русская версия Українська версія

Главная / Сайдинг / Сайдинг

Технологія підготовки стін

Через крихкість вінілу при низьких температурах (нижче 10 градусів морозу), сайдинг вмонтовується при більш високих температурах. Якщо стіна виготовлена з дерева, то сайдинг можна кріпити безпосередньо на неї, а в разі кам'яної стіни робиться обрешітка і на неї вже монтується сайдинг. Рівна основа під обшивкою з вінілу - головна умова сайдинга, який застосовується для споруджуваних, новозбудованих та вже існуючих будівель і споруд.

Сайдинг не зможе вберегти будинок від морозів, злив. Його основна функція - краса зовнішнього вигляду, естетика покриття. Необхідно підкладку під сайдингом обробити спеціальними антисептиками - тоді будинок довго буде мати приємний оку вигляд.
Якщо дерев'яні стіни і кути досить рівні (не явно виражених горбів і вм'ятин з різних кутів огляду немає), то сайдинг кріпиться безпосередньо до стіни. Зазвичай стіна нерівна, тому на неї влаштовується вирівнюча поверхню обрешітка.
Технологія підготовки стін
Після закінчення фасадних робіт, встановлення теплоізоляції, закладення швів в стінах і видалення всіх непотрібних кріплень можна приступати до встановлення обрешітки. У старих будівлях перед монтажем обрешітки з дверей і вікон знімаються наличники, прибираються цвяхи, стара обшивка замінюється новою.

Обрешітка буває двох видів: дерев'яна та металева. Вологість деревини - не більше 12-14% (щоб не «повело» обрешітку разом з сайдингом), Довжина дошки повинна повністю перекривати розмір стіни без стиків (для вирівнювання вертикалі в будинках з колод). Рекомендована ширина дошки-обрешітки - розмір двох кріпильних пазів плюс відстань між ними. При цьому саморіз (цвях) буде перебувати серед одного з цвяховим отворів, що дасть можливість панелі вільно переміщуватися при температурних коливаннях.

Обрешітка робиться навколо вікон, дверей, різних отворів, на всіх кутах, отворах, внизу і вгорі зони монтажу сайдинга. Крок між рейками - 40 см (на територіях з сильними вітрами - 20 см). Обрешітка до стіни кріпиться саморізами із кроком 50-70 см (можливе застосування цвяхів). Якщо немає точного розміру сайдинга, не хочеться робити заміри, то обрешітку можна зробити за допомогою дерев'яних коротишів, ставлячи їх перпендикулярно по відношенню до основної обрешітки (підходить для кутів стін, вікон і дверей). Тут будуть знаходитися вертикальні елементи обшивки. Якщо знаєте розміри сайдинга, то обрешітка робиться подібно до всієї решти, відмірявши від кута довжину на кріплення цвяхової планки сайдинга. В спорудах з поглибленими прорізами для вікон і дверей обрешітка робиться аналогічно зовнішньому куту.
Технологія підготовки стінТехнологія підготовки стін
Рекомендується для захисту обробити дерев'яну обрешітку антисептиком. Найкраще рішення - обробка вогнебіозахисним складом, що дає захист від грибків і мікроорганізмів, який надає важкозаймистості поверхні.

Через якість наявної деревини дерев'яна обрешітка з розряду найбільш затребуваної перейшла на іншу позицію. Тому зараз краще застосовувати металеві профілі для гіпсокартону.

Обрешітку встановлюють на стіну перпендикулярно рядовим панелям обшивки. Якщо сайдинг - горизонтального напрямку, то обрешітка встановлюється вертикально, а для вертикального напрямку - навпаки. Спочатку ставлять крайні рейки, потім натягується навколо отворів шнур і забиваються інші рейки. За допомогою підтесування або встановлення спеціальних підкладок регулюється відстань від рейок до самої стіни. На маленьких об'єктах рівність обрешітки перевіряють будівельним рівнем, а на великих ділянках - лазерним рівнем.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com