Русская версия Українська версія

Главная / Сэндвич панели / Сендвіч панелі / Статті про сендвіч панелі

Все про виробництво сендвіч панелей

Перші тришарові сендвіч панелі з'явилися в тридцятих роках минулого століття. Вони є «дітищем» американців Франка Ллойда Райтона і Олден Б. Доу. Райтон винайшов легкий, міцний елемент для будівництва, а студент-архітектор Олден Б. Доу його вдосконалив - сендвіч панелі стали багатошаровими і придбали безліч позитивних якостей. Масове виробництво сендвіч панелей почалося в 1960 році, в результаті чого значно розширилися можливості будівництва швидкомонтованих споруд і будівель.

Сьогодні більшість вітчизняних виробників виготовляють сендвіч панелі за західними технологіями, які повністю задовольняють нашим нормам і стандартам.

Існує два види сендвіч панелей для швидкоспоруджуваних будинків - стінові та покрівельні. Істотних відмінностей конструкційних в них немає. Головна відмінність - теплоізоляційний матеріал або як його ще називають наповнювач. Для стінових сендвіч панелей застосовують мінераловатні плити щільністю не менше 110 кг / м ³ або пінопласт, щільністю не менше 25 кг / м ³. Для виготовлення покрівельних сендвіч панелей необхідний пінопласт щільністю не менше 25 кг / м ³ або мінераловатних плит, щільність яких не менше 150 кг / м ³.

Обидва наповнювача мають гарні шумоізоляційні властивостями і низьку теплопровідність. Слід зазначити, що мінеральна вата на відміну від пінопласту є негорючим наповнювачем, але пінопласт має набагато меншу вагу.

Внутрішній і зовнішній шари «сендвічів» - листова сталь, найчастіше - оцинкована.

Не всі сендвіч панелі мають двосторонню обкладку. Деякі види мають одну зовнішню обкладку. Внутрішня поверхня таких сендвіч панелей може бути замінена пластикової сіткою, що фіксує мінераловатний наповнювач. У мінераловатний наповнювач в покрівельних сендвіч панелях можуть наклеюватися гнучкі покрівельні матеріали.

Облицювання «сендвічів» з'єднуються з теплоізоляційним наповнювачем склеюванням. Для склеювання використовуються спеціальні клейові склади на основі поліуретанових смол. На виробництві клейовий склад наноситься ручним способом або на автоматизованій лінії. Ручне нанесення клею менш якісне і більш витратне, оскільки клейовий склад витрачається нераціонально.

Сендвіч панелі мають великі переваги перед іншими будівельними матеріалами, завдяки чому успішно замінюють залізобетонні панелі, цеглу та дерев'яні блоки.

Якими ж перевагами володіють сендвіч панелі?

Перш за все, це низька вага - що дозволяє доставляти цей матеріал на будівельні майданчики у великих кількостях автотранспортом, а головне - це знижує навантаження на фундамент.

«Сендвічі» відрізняються високою стійкістю до температурних і атмосферних коливань.

Ще однією перевагою цього будівельного матеріалу є довговічність - при правильному монтажі споруди та будівлі, зведені з сендвіч панелей служать не менше 25 років.

Мабуть, головним достоїнством сендвіч панелей є їх легкість і простота в монтажі і демонтажі, причому для цього зовсім не потрібно безліч спеціальної техніки, фізичних і часових витрат, та й матеріальні витрати мінімальні.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com