Русская версия Українська версія

Главная / Сэндвич панели / Сендвіч панелі / Статті про сендвіч панелі

Будівництво панельних будинків

Будівництво панельних будинківНа ринку будівельних матеріалів України сендвіч панелі з'явилися відносно недавно - всього близько 15 років тому, але, не дивлячись на це, вони вже завоювати популярність і навіть більше того, на сьогоднішній день вони є одним з найбільш затребуваних сучасних будматеріалів.

Сьогодні виробництвом панелей займається близько 200 українських компаній, що поставляють на ринок якісні сендвіч панелі за прийнятними цінами. Якщо говорити про якісні характеристики вітчизняних панелей, то слід зазначити, що за якістю вони не поступаються імпортним панелям. Головна їхня відмінність - вартість.

В Америці про існування цього будівельного матеріалу дізналися ще в 30-ті роки минулого сторіччя. І це не дивно, оскільки подібний «сендвіч» будівельний матеріал був розроблений американцем Ф.Л. Райтоном. Його розробка внесла великі зміни у будівельну галузь країни. Але, зважаючи на відсутність легких і міцних матеріалів виробництво панелей було ускладнене і лише до 60-х років американській компанії «Alside» вдалося поставити на потік виробництво панелей, в результаті чого будівництво отримало величезні можливості. Сендвіч панелі, які виготовлялися компанією вже були тришаровими і володіли якостями сьогоднішніх сучасних тришарових сендвіч панелей.

Будівництво панельних будинків«Сендвічі» являють собою багатошаровий будівельний матеріал, що складається з металевих обшивальних листів та шару теплоізоляційного матеріалу, що знаходиться між ними. В якості теплоізоляційного матеріалу - наповнювача, найчастіше використовують мінеральну вату і пінопласт. Пінопластові панелі мають меншу вагу в порівнянні з мінераловатними, але обидва цих матеріали володіють прекрасними шумоізоляційними, гідроізоляційними і теплоізоляційними властивостями.

Залежно від функціонального призначення розрізняють стінові, покрівельні та оздоблювальні сендвіч панелі. Всі вони мають однакову конструкцію, але відрізняються характеристиками жорсткості і способом кріплення.

У порівнянні з традиційними будівельними матеріалами (бетонні блоки, деревина, цегла та ін.) сендвіч панелі мають ряд переваг:
• Невисока вартість, що дозволяє будувати якісне і разом з тим недороге житло.
• Легкість і простота монтажу і демонтажу, в результаті чого будівництво здійснюється без великих фізичних і тимчасових витрат.
• Низька теплопровідність - завдяки цій особливості в панельних будинках і будівлях в будь-який час року зберігаються комфортні температурні умови - прохолода в літній час і тепло в опалювальний період.
• Відмінні шумоізоляційні властивості, що дозволяє зводити будівлі навіть в галасливих районах (поблизу автомагістралей, залізничних шляхів і т.п.).
• Легкість матеріалу дозволяє без зусиль і значних паливних витрат транспортувати панелі на будівельний об'єкт. Транспортування можна здійснювати навіть на легковому автомобілі. До того ж, легкість панелей має ще один великий плюс - вони не надають великого тиску на каркас і на фундамент будови.
• Довговічність - панельні будови при правильному монтажі служать не менше 25 років.

Монтаж сендвіч панелей передбачає наявність каркасу - металевого або дерев'яного. Кріплення панелей виконується за допомогою саморізів, спеціальних кріплень і інших добірних елементів видимим або прихованим способом кріплення. Добірні елементи, як правило, йдуть в комплекті з панелями. Особливу увагу при виконанні монтажних робіт необхідно приділити стикам, оскільки наявність у них зазорів є шляхами для проникнення холодного повітря і вологи.

Для закладення швів і стиків використовують герметики, монтажну піну, поліуретанові прокладки, алюмінієву фольгу та ін. Торцеві шви утеплюють мінеральною ватою, обробляють герметиком і декорують нащільником.

У Фінляндії та Канаді - у країнах з досить суворим кліматом, основна маса житлових будівель зведена з сендвіч панелей. У нашій країні панельні будинки ще не настільки популярні і найчастіше цей будівельний матеріал застосовується для будівництва складських, офісних, виробничих і торгових приміщень.   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com