Русская версия Українська версія

Главная / Сэндвич панели / Сендвіч панелі / Статті про сендвіч панелі

Сендвіч панелі - новинка будівельного ринку

Сендвіч панелі - новинка будівельного ринкуПолюбилася багатьом будівельникам американська новинка - сендвіч панелі в нашій країні успішно використовується для зведення будівель та споруд різного призначення: виробничі, комерційні, складські та ін. приміщення. Все частіше панелі застосовуються для будівництва житлових будівель. Хоча, слід зазначити, наші співвітчизники, не дивлячись на безліч переваг панелей перед іншими будівельними матеріалами, чомусь ще побоюються зводити будинки з сендвіч панелей.

Щоб розвіяти сумніви, познайомимося з цим будівельним матеріалом ближче.

На будівельному ринку України «сандвічі» з'явилися кілька років тому. У той час як в Америці і Європі вони є одним з найбільш затребуваних матеріалів з 60-х років минулого століття. Прототипом панелей є будівельний матеріал, створений американським інженером в 30-х роках XX століття. Цей будматеріал став великим проривом в будівельній галузі, але ще не мав усіх чудовими властивостями сучасних панелей. На потік виробництво сучасних сендвіч панелей було поставлено американською компанією «Alside». З тих пір виробництво панелей стало розвиватися стрімкими темпами. У цей час українські виробники панелей використовують закордонні технології. За якістю більшість вітчизняних сендвіч панелей не поступаються імпортним, і їх вартість набагато нижча. Чи варто платити більше?

Що ж таке сендвіч панелі і чому вони так популярні?

Сендвіч панелі в своєму складі мають два сталевих, зазвичай профільованих і оцинкованих листа і наповнювач - теплоізоляційний матеріал. Як наповнювач зазвичай використовують пінополістирол (пінопласт) і мінеральну вату. Обидва матеріали забезпечують хорошу теплоізоляцію та гідроізоляцію, відрізняються легкістю і міцністю. Хотілося б відзначити, що мінеральна вата на відміну від пінополістиролу більш стійка до впливу високих температур, тобто відрізняється високою вогнестійкістю, але пінополістирол краще зберігає тепло, більш легкий.

Залежно від призначення сендвіч панелі бувають декількох видів:

· Стінові - використовуються для зведення стін і різних огороджувальних конструкцій, у тому числі міжкімнатних перегородок;

· Покрівельні - призначені для зведення покрівлі;

· Оздоблювальні (декоративні) - призначені для утеплення та оздоблення фасадів, а також внутрішніх оздоблювальних робіт.

 

Сендвіч панелі відрізняються простотою і швидкістю монтажу. Оскільки панелі мають невелику вагу, вони не роблять значного навантаження на фундамент, а це дозволяє скоротити часові і фінансові витрати. Легкість матеріалу робить транспортування абсолютно безпроблемним: по-перше, її можна здійснити на автомобільному транспорті, по-друге, не потрібно багато палива на транспортування. Монтаж панелей здійснюється за допомогою добірних елементів, які як правило, йдуть в комплекті з панелями. Монтаж «сендвічів» не потребує додаткової звукоізоляції й теплоізоляції. Наявність утеплювача в панелях дозволяє підтримувати комфортні температурні умови в приміщеннях - тепло в зимовий час і прохолоду влітку. Звукоізоляційні властивості дозволяють зводити будови і будівлі різного призначення в галасливих місцях - поблизу автобанів, залізниці тощо.

Не дивлячись на те, що сендвіч панелі дуже міцні, термін експлуатації будівлі, що зводиться прямо залежить від якості та правильності монтажу. Тому його краще довірити фахівцям. Правильно зведена будівля прослужить не менше 25 років. При виконанні монтажу особливу увагу необхідно приділяти стикам, оскільки вони можуть стати своєрідними «містками холоду», а також через них може проникати волога, що призводить до утворення цвілі і розвитку грибків. Стики найчастіше заповнюють герметиками, а також утеплювачами, монтажною піною або прокладають фольгою. Для того щоб приховати стики застосовують нащільники.

Зведення будівель з сендвіч панелей називають ще канадською технологією будівництва. Існує думка, що панельні будови неміцні. Але, дивлячись на канадські і фінські будиночки, відразу розвіюється цей міф. Будинки з сендвіч панелей, не просто надійні і міцні, вони мають чудовий зовнішній вигляд, екологічні і довговічні.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com