Русская версия Українська версія

Главная / Сэндвич панели / Сендвіч панелі / Статті про сендвіч панелі

Статті про сендвіч панелі

Сучасні будівельні конструкції: сендвіч панелі

В цьому розділі зібрані статті про сендвіч панелі.

З 2004 року на Україні почало бурхливо розвиватися будівництво торгово-складських і промислових об'єктів. У зв'язку з чим, будівельний ринок швидко наповнився будівельними матеріалами для огороджувальних конструкцій імпортного виробництва.

Сьогодні традиційні будівельні матеріали поступилися місцем швидкомонтуємим будівлям. Великою популярністю користуються сендвіч панелі. Про них ми і поговоримо.

Спочатку слід відзначити, що сендвіч панелі - це будівельні конструкції, а не будівельний матеріал, як вважає багато хто. Вони легко і швидко монтуються, не потребують великої кількості спеціалізованої техніки. Але сендвіч панелі не є несучими огороджувальними конструкціями.

Відповідно, сендвіч панелі не застосовуються в якості несучих стін. Під сендвіч панелями в будь-якому випадку повинна бути «основа» - бетонний, металевий або дерев'яний каркас.

Стінові та покрівельні сендвіч панелі мають тришарову структуру, що і пояснює їх назва - сендвіч, значить багатошаровий. Складаються вони з двох металевих листів і утеплювача. Зовнішній і внутрішній шар панелей виконуються з оцинкованої сталі, покритої поліестером. Товщина оцинкованої сталі не більше 0,5 - 0,7 мм, поліестеру - 25 мікрон. Поліестер надійно захищає метал від корозії й надає панелям гарний зовнішній вигляд.

В якості середнього шару використовується різний утеплювач. Найчастіше застосовують пінополіуретан, пінопласт та мінеральна вата. Кожен з утеплювачів має свої переваги й недоліки.

Пінополіуретан відрізняється хорошими протипожежними властивостями. Деякі його види мають антипіренові домішки, які підвищують вогнестійкість. Гідністю сендвіч панелі з пінополіуретаном (ППУ) є і їх мала вага. Такі сендвіч панелі не надають великого навантаження на каркас. До того ж, вони значно зменшують металоємність, мають гарну несучу здатність, звукоізоляційні властивості і мають гарний зовнішній вигляд.

Сендвіч панелі з пінопласту не стійкі до дії високих температур, тому найчастіше застосовуються для теплоізоляції низькотемпературних приміщень. Такі сендвіч панелі не відрізняються і зовнішнім виглядом.

Не дивлячись на те, що мінеральна вата широко застосовується в будівельних конструкціях, як у нашій країні, так і за кордоном, до цих пір «ставлення» до неї неоднозначне. Основною перевагою цього матеріалу є підвищена протипожежна стійкість.

Але конструкції з мінеральною ватою мають істотні недоліки. Це:

- Чималу вагу, що вимагає посиленого фундаменту і прогонів в конструкції;

- Низька вологостійкість;

- Нестійкість до впливів атмосферних опадів;

- Слабка несуча спроможність, особливо у покрівельних панелей. Вони вимагають меншої відстані між прогонами, в результаті чого необхідне збільшення металоємності.

Сподіваємося, надана нами інформація допоможе зробити вам правильний вибір.


   Реклама на сайті      
   e-mail: rooffaq@gmail.com
Копіювання матеріалів заборонено!   
Copyright © rooffaq.com